Skontaktuj się z nami

Osoba kontaktowa : Vivian

Numer telefonu : +8613323263210

WhatsApp : +8613323263210

Free call

Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?

April 6, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?

Wraz z dogłębnym rozwojem wieku informacji i danych, komunikacja optyczna rozszerzyła się również na wiele dziedzin życia.Wraz z dojrzałością 4G i nadejściem ery 5G, w centrach danych używa się dużej liczby sieci 40G / 100G, a instalacja i zarządzanie zworkami światłowodowymi staje się coraz ważniejsza.Jakość zarządzania patchcordami światłowodowymi ma bezpośredni wpływ na ogólną transmisję danych.Zarządzanie światłowodowymi kablami krosowymi może nie tylko obniżyć koszty eksploatacji całej sieci światłowodowej, uczynić ją piękną i wygodną, ​​ale także zwiększyć niezawodność i elastyczność działania i konserwacji sieci.

 

W procesie montażu i rozmieszczania zworek światłowodowych należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:
1. Nie zginaj nadmiernie zworki światłowodowej, zwróć uwagę na promień gięcia.Podczas użytkowania minimalny promień gięcia światłowodu wynosi 30 mm, a promień gięcia, jaki może wytrzymać mostek światłowodowy MPO, nie może być mniejszy niż 10-krotność jego średnicy.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  0

 

2. Zwróć uwagę, aby chronić tuleję podczas instalacji i użytkowania, aby zapobiec kolizji i zanieczyszczeniu.Po demontażu załóż osłonę przeciwpyłową.Jeśli złącze zworki lub końcówka tulei jest zanieczyszczona, do wycierania można użyć chłonnej bawełny zanurzonej w alkoholu, w przeciwnym razie wpłynie to na tłumienie wtrąceniowe.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  1

 

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  2

3. Podczas procesu instalacji długości fal nadajników-odbiorników modułów optycznych na obu końcach zworki światłowodowej muszą być takie same, aby zapewnić dokładność transmisji danych.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  3

 

4. Sygnał lasera jest szkodliwy dla oczu.Podczas transmisji sygnału nie należy patrzeć bezpośrednio na końcówkę ferruli.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  4

5. Nie ciągnij ani nie ściskaj zworki światłowodowej.Podczas instalowania zworki światłowodowej nadmierna siła wpłynie na działanie zworki i złączy na obu końcach.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  5

6. Podczas łączenia w wiązki i układania zworek światłowodowych, naprężenie powinno być umiarkowane, aby zapobiec ściskaniu spowodowanemu zbyt mocnym dociągnięciem.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  6

8. W przypadku uszkodzenia spowodowanego przez człowieka lub inne nieodparte czynniki, sweter powinien zostać wymieniony na czas.


9. W przypadku nieprawidłowej sytuacji w sieci światłowodowej lub systemie można skorzystać z metody rozwiązywania problemów, aby przetestować ją pojedynczo.Zwykle do sprawdzenia ciągłości można użyć pióra świetlnego lub precyzyjnego przyrządu do sprawdzenia tłumienia wtrąceniowego i odbicia.Jeśli stale testujesz tłumienie wtrąceniowe 3 zworek. Więcej niż 30% normalnego zakresu, zastanów się, czy czoło ceramicznego rdzenia instrumentu jest zanieczyszczone lub uszkodzone.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  7

10. Jeżeli zworka światłowodowa jest używana do poziomej pracy rozdzielacza, zaleca się stosowanie płaszcza z PCW o dobrych parametrach mechanicznych i umiarkowanej cenie, który posiada właściwości przeciwutleniające i przeciwdziałające degradacji;jest zwykle używany do płaskich połączeń uziemiających między budynkami. Zewnętrzna osłona LSZH ze specjalną powłoką zmniejszającą palność ma właściwości przeciwpożarowe o niskim poziomie dymienia, niskiej toksyczności i niskiej korozji.

najnowsze wiadomości o firmie Jakie są środki ostrożności w procesie okablowania światłowodów i zarządzania nimi?  8

 

Wzmocnienie zarządzania zworkami światłowodowymi może nie tylko zwiększyć niezawodność i elastyczność systemu sieci światłowodowej, ale także obniżyć koszty eksploatacji i utrzymania sieci światłowodowej.Mam nadzieję, że wprowadzenie Feiyu Group pomoże Państwu w zarządzaniu patchcordy światłowodowe.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość

1184493529@qq.com
+8613323263210
+8613323263210